TURNIEJ CHESS EAGLES GDAŃSK
23-25 SIERPNIA 2024

Szachowe orły

WITAJĄ GDAŃSK

Po turniejach w Szczecinie zapraszamy wszystkich fanów Gry Królewskiej na wakacyjne zawody w nadmorskim Gdańsku. Niezależnie czy jesteś doświadczonym szachistą, czy zaczynasz dopiero swoją przygodę znajdzie się miejsce dla Ciebie. Piątkowy rapid z podziałem na dwie grupy, klasyk, w którym będziesz mógł się zmierzyć z rywalami na swoim poziomie i końcowy blitz zapewnią mnóstwo frajdy dla każdego z was. Na miejscu będzie darmowy kącik przekąsek, wiele gier logicznych, lekcja z sędzia turnieju, tak aby każdy wiedział jak grać, jak zapisywać partie na żywo. Dla najlepszych szykujemy wysoką pulę nagród w postaci ponad 10000 zł nagród finansowych, a włącznie ze zniżkami na przyszłe edycje i nagrodami rzeczowymi będzie to ponad 13000zł.

KOMUNIKAT TURNIEJOWY

Znajdziesz tutaj wszystkie szczegółowe informacje o turnieju.

W formie PDF

lub

Na stronie internetowej

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

 • Przeczytaj komunikat turniejowy
 • Wybierz na jakie turnieje chcesz się zapisać
 • Zapisz się poprzez serwis chessmanager
 • Opłać wpisowe
 • Przyjdź przed godziną potwierdzenia uczestnictwa
 • I tyle. W razie pytań zapraszamy do kontaktu

OPIS TURNIEJÓW

23.08 – Rapid grupa A (FIDE, 9 rund, 10+7)

23.08 – Rapid grupa B (9 rund, 10+7)

24-25.08 – Klasyk grupy : 

A – 5 rund, 60+30, FIDE

B – 7 rund, 45+30, FIDE

C – 7 rund, 30+30

D – 7 rund, 30+30

25.08 – Blitz dla wszystkich (FIDE, 11 rund, 3+2)

Najczęstsze pytania

Wiedza jak się rusza figurami i… tyle. Nie ma ani ograniczeń wiekowych, ani potrzebnych umiejętności, jedyne co to w przypadku partii klasycznych konieczne jest zapisywanie wszystkich ruchów w partii (tzw. notacja szachowa), którą w razie potrzeby wytłumaczy sędzia turnieju przed rozpoczęciem zmagań. Włącznie z innymi pytaniami, które zawodnik będzie miał.

 1. Przejdź na stronę turnieju
 2. Przeczytaj komunikat
 3. Zapisz się na stronie chessmanager podlinkowanej na stronie
 4. Opłać wpisowe na wskazane w komunikacie konto
 5. W przypadku gdy jest to twój pierwszy turniej na liście graczy pojawi ci się żółty trójkącik, oznacza to konieczność wypełnienia formularza zapisu do Polskiego Związku Szachowego, będą czekały do wypełnienia na miejscu na rozpoczęciu turnieju (:

Na własną odpowiedzialność – owszem, nie ma przeciwskazań. Jedyna sytuacja gdzie rodzic jest konieczny to do podpisania druku opisanego w pkt 5 poprzedniego pytania.

Następne turnieje planowane są na 11-14 lipca w Szczecinie oraz na 23-25 sierpnia w Gdańsku. Naszym celem jest tworzenie jak najciekawszych turniejów po całej Polsce. Po więcej informacji zapraszamy na aktywnego facebooka (:

Odnośnie turnieju w Gdańsku wciąż prowadzimy rozmowy z kilkoma placówkami. Poinformujemy, gdy wybierzemy miejsce rozegrania turnieju.

Ranking bazowy nowej osoby w świecie szachów fizycznych to 1000. Pozwoli to na zagranie w grupie C – w Szczecinie lub w grupie D – w Gdańsku. W zależności od wyniku gracza jest możliwość zdobycia V (1200), a nawet IV (1400) kategorii męskiej i żeńskiej na swoim pierwszym turnieju. Kategorie zdobywa się wyłącznie w szachach klasycznych. 

Nie ma minimalnych wymagań, jedyne co to musisz wiedzieć jak się poruszają figury, czy kiedy występuje mat. Siła gry 500 na chess com lub 800 na lichess powinna do tego wystarczyć.

Docelowo chcielibyśmy tworzyć turnieje w różnych miastach Polski, gdzie promowane będzie uczestnictwo w turniejach zniżkami. Planujemy 3 turnieje rocznie w Szczecinie (z jednym na rok większym – patrz lipcowy festiwal) oraz 2 razy na rok w Gdańsku lub okolicy.

Pewnie. Wstęp jest darmowy, będzie możliwość skorzystania z dostępnych gier, czy obserwowania partii.

Yes we can (: Contact us if you want to get more data about tournament. Can talk in english and a bit of spanish.

Zapraszamy więc do kontaktu. Informacje poniżej (:

KONTAKT :

 

Telefon – 726 777 357

Email – kontakt.chesseagles@gmail.com

Facebook z bieżącymi informacjami – Chess Eagles (LINK)